Cookie Policy

Faleminderit qe jeni pjese e AlbaChat

Adresat e IP dhe Cookies

Ne mund tė mbledhim informacion nė lidhje me kompjuterin tuaj, duke pėrfshirė (kur ėshtė e mundur) adresėn tuaj tė IP, sistemin operativ dhe llojin e shfletuesit, pėr sistemin e administrimit dhe pėr tė raportuar informacionin e pėrgjithshem te reklamuesit tanė. Kjo ėshtė e dhėne statistikore rreth pėrdoruesve tanė, veprimeve te kėrkimit, modeleve, dhe nuk identifikon asnje individ dhe ne nuk do tė mbledhim informacion personal nė kėtė mėnyrė.

Ne mund tė marrim informacion nė lidhje me pėrdorimin tuaj tė pėrgjithshėm tė internetit duke pėrdorur skedarin e tė dhėnave, i cili ėshtė i ruajtur nė hard diskun e kompjuterit tuaj. Kėto “cookies” pėrmbajnė informacionin qė transferohet nė hard diskun e kompjuterit tuaj. Kėto tė dhėna na ndihmojnė neve qė tė pėrmirėsojmė website-n tonė dhe tė ofrojmė shėrbim mė tė mirė dhe mė tė personalizuar.

Ato na mundėsojnė neve tė:

-Vlerėsojmė masen e audiencės sonė dhe modelin e pėrdorimit

-Ruajmė informacionet nė lidhje me preferencat tuaja qė tė permiresojme median tonė   nė pėrputhje tė interesave tuaja individualė.

-Pershpejtojmė kėrkimet tuaja.

-T’ju dallojmė kur ju i riktheheni website-t tonė.

Perdorimi i informacionit

Ne pėrdorim informacionin e marrė nga ju nė mėnyrat e mėposhtme:

Ne gjithashtu mund tė pėrdorim tė dhėnat tuaja, ose tė lejojmė palėt e treta te caktuara t’i pėrdorin ato pėr t’ju dhėnė informacion nė lidhje me shėrbimet qė mund tė jenė nė interes pėr ju dhe ne ose ata do ju kontakojmė nė lidhje me keto tė dhena. Nėse ju nuk dėshironi qė ne tė pėrdorim tė dhėnat tuaja nė kėtė mėnyrė apo t’i kaloni tė dhėnat tuaja te palėt e treta per arsye marketingu, ju lutem klikoni nė kutinė pėrkatėse tė vendosur te forma nė tė cilėn ne mbledhim tė dhėnat tuaja.

Zbulimi i informacionit tuaj

Ne mund t’ua japim informata tuaja personale palėve tė treta nė kėtė mėnyrė:

Nė rast se ne shesim apo blejmė ndonjė biznes nė tė cilin mund tė zbulojmė tė dhėnat tuaja personale te shitėsi i ardhshėm apo blerėsi i biznesit.

Nėse e kemi pėr detyrė tė zbulojmė ose tė ndajmė tė dhėnat tuaja personale nė mėnyrė qė tė pėrputhen me ndonjė detyrim ligjor, klientėt tanė apo tė tjerėt. Kjo pėrfshin shkėmbimin e informacionit me kompani tė tjera dhe organizata pėr qėllimin e mbrojtjes sė mashtrimit.